Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A Kelet Food és két másik, szintén az év elején megvásárolt konzervgyár újrafinanszírozására 300 millió eurós összegben ötéves lejáratú, megújítható hitelt vett fel a Bonduelle - jelentette be kedden Párizsban a francia vállalatcsoport.
A Bonduelle hat francia és nemzetközi bankkal írt alá szerződést a hitelről - olvasható a közleményben.
"A hitelkeret a 2012 elején bejelentett három (a mélyhűtött termékek gyártó amerikai Allens, a zöldségkonzerveket gyártó oroszországi Globus, és a magyarországi Kelet Food) felvásárláshoz kapcsolódik, lehetőséget teremt az idei és a jövő évi adósságok visszatérítéseire, pénzügyi rugalmasságot és nagyon versenyképes feltételek mellett jelentős likviditást biztosít" - írta a Bonduelle.
A társaság februárban kötött szerződést a felszámolás alatt álló Kelet-Food 2000 Élelmiszeripari Kft-vel, a felszámolási eljárás keretében értékesítendő vagyon megvételéről, amelyet május végén a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyott.
A Bonduelle Central Europe Zöldségfeldolgozó Kft. (BCE), a francia Bonduelle-csoport tagja, amely az 1990-es évek elején jelent meg Magyarországon. A zöldségkonzervek előállítása jelenleg a volt nagykőrösi és békéscsabai konzervgyárakban történik. A BCE emellett fagyasztott és szárított zöldségek előállításával és forgalmazásával is foglalkozik.
A Kelet Food 1996-ban alakult, zöldség- és gyümölcskonzervek előállításával, valamint kereskedelmével foglalkozott. Tevékenységét a felszámolási eljárás megindulását követően a tulajdonában álló Corn Food Kukorica Feldolgozó és Kereskedelmi Kft. vette át, mégpedig a Kelet Food eszközeinek hasznosításával.
A pályázati kiírás és a megkötött szerződés szerint a Kelet Food ezeket az eszközöket, valamint a Corn Food jegyzett tőkéjének 100 százalékát megtestesítő üzletrészt eladta a BCE-nek, azaz tulajdonképpen a konzervgyártással kapcsolatos teljes tevékenységét átadta.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.