Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Tisztán ötmilliárd dollárt keresett az idén a második negyedévben az Egyesült Államok egyik legnagyobb bankja, a JP Morgan annak ellenére, hogy ebben az időszakban 4,4 milliárd dollár veszteséget kellett elkönyvelnie hibás kereskedelmi ügyletek miatt.
Az egy részvényre jutó nyereség az elemzők által várt 72 cent helyett 1,21 dollár volt - 9 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál -, a bevételek 21,9 milliárd dollár helyett 22,9 milliárd dollár tettek ki - közölte a bank pénteken.
Jamie Dimon vezérigazgató a londoni befektetési iroda munkatársai által okozott kárra utalva elmondta, a legfontosabb feladatnak a bank iránti bizalom helyreállítását nevezte, megemlítve, hogy nagy hiányosságok vannak a bank belső ellenőrzésében, és ezen javítani akarnak.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Péntek reggel ismét interjúval indít Orbán Viktor, a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
A kérdés nem az, hogy Magyar Péter vagy Orbán Viktor, Tisza vagy Fidesz. A szó szerint életbe vágó kérdés az, feltartóztatható-e az utcai erőszak.
Szakértőkkel próbáltuk megfejteni az imádott lény varázsát.