A lap szerdai számában a befektetőtől kapott információkra hivatkozva azt írta, hogy a finanszírozás ígéretesen alakul. Az osztrák és szlovák határ közelében 160 hektáron elterülő szórakoztató központ Közép-Európa legnagyobb turisztikai beruházása lesz.
Az első ütemben egy 350 szobás Hard Rock Hotel, egy 4000 fős rendezvényközpont, éttermek, diszkó és egy Las Vegas-i stílusú kaszinó készülnek el - egy-másfél év alatt.
A komplexum közvetlenül és közvetve 11 ezer embernek ad majd munkát, és nem mellékesen jelentős költségvetési bevételt is generál. Már az építkezés alatt megközelítőleg 35 milliárdos adóbevételhez jut a büdzsé, a KPMG számításai szerint ez újabb 20 milliárddal nő a koncessziós időszak végéig - írta a lap.