Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
A Bonafarm csoport hosszú távú szállítási megállapodást szeretne tető alá hozni a Tescóval és a Sparral is a piacról kivonult feldolgozók kapacitásának pótlására - idézte Csányi Attilát, a társaság vezetőjét a Napi Gazdaság.
A Bonafarmnál komoly figyelmet fordítanak a belpiaci értékesítésre: a Sparral már megkötötték a szerződést a lánc saját feldolgozóüzemének félsertéssel való ellátásáról, a Tescóval pedig még tárgyalnak arról, hogy kisebb volumenben védőgázas csomagolású, saját márka alatt forgalmazott termékeket szállítsanak - mondta Csányi Attila a Napi Gazdaság szerint.
A napokban dől el, hogy a következő években milyen stratégiát választ a Bonafarm-csoport, persze a legnagyobb energiát a sertéságazat fejlesztésére fordítják − mondta Csányi Attila, a cégcsoport vezetője. A tervek között szerepel, hogy Romániában közel 2700 hektár földterületet vásárolnak.
A Dél-Dunántúlra tervezett vágóhíd kiviteli terveinek elkészítéséhez, a technológia megválasztásához már most szükséges eldönteni, hogy milyen piacokon, mely termékekkel akar vagy tud megjelenni a társaság. A döntést követően a jövő év első felében elkészülhetnek a vágóhíd kivitelezési tervei, majd az év második felében elindulhat az építkezés is.
Ezt követően nekiláthatnak a Pick új, Szeged környéki üzemének tervezéséhez − mondta Csányi. Utóbbi esetében egyelőre még keresik az optimális helyszínt - olvasható a beszámolóban. Ez évben várhatóan nem tudják teljesíteni a csoportszinten tervezett nullszaldós eredményt, mivel a tervhez képest 30 százalékos elmaradásban vannak.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A tanú című filmhez hasonlóan a kormány már azelőtt ítéletet hozott a volt MTA-s kutatókról, hogy a befogadásukról megszületett volna az ELTE döntése. Választásuk persze nem is nagyon volt.
Három gyereket pedig életveszélyes állapotban vittek kórházba, miután kamionnal ütközött egy személyautó.
A pusztító időjárásnak az autópályán is voltak elszenvedői.
Megdöbbentő részletek derülnek ki a kép történetét felkutató tanulmányából.