A cikk szerint az idősotthonokat jelenleg üzemeltető Kálvin János Presbiteri Missziónak péntekig egyezségre kellene jutnia az átadás-átvételről az ingatlanokat birtokló Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség által létrehozott üzemeltetővel.
A tulajdonosváltást azért kezdeményezték, mert a misszió több mint egy éve nem fizet bérleti díjat a tulajdonosnak. Az NRSZH döntésével lezárult az utolsó jogi akadálya a tavaly februárban krízisbe jutott idősotthonok helyzetének rendezése előtt, az üzemeltető-váltás a kormányhivatal engedélyén és a misszió együttműködésén múlik.