Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Négy céget bírságolt meg a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), kipostázott, számláknak tűnő ajánlatok miatt – értesült a HavariaPress.
Az elmúlt években számos panasz érkezett a GVH-hoz olyan küldeményekről, amikben számlák, vagy számlákra megtévesztően hasonlító dokumentumok voltak. A feladók a levelekben egy igen nehezen olvasható mellékletben adtak tájékoztatást arról, hogy a küldemény nem számla, hanem szolgáltatásra vonatkozó ajánlat.
A GVH az esetekkel kapcsolatban eljárást indított a Telefonkönyv Magyarország Kft.-vel (Telefonkönyv Kft.) szemben, amelyben a cég 2011 decemberétől 2012. március 6-ig lefolytatott reklámozási gyakorlatát vizsgálta. A kampányban olyan számláknak tűnő dokumentumokat küldött ki a társaság különböző velük szerződésben nem álló vállalkozásoknak, amelyeken fizetési határidő és az azzal járó kötelezettségek is fel voltak tüntetve. A dokumentumok hasonlítottak a Magyar Telekom Nyrt. és a MTT Magyar Telefonkönyvkiadó Kft. számláira.
A GVH vizsgálta továbbá a T&CS 2002 Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (T&Cs Kft.) 2011. december 8. és 2012. április 12. közötti reklámozási gyakorlatát is, melynek során a cég postai úton küldött ki ,,Díjbekérő számla" elnevezésű dokumentumokat, amik tartalmazták a kiegyenlítéshez szükséges valamennyi információt, valamint egy előfizetői szerződést, az ügyfél adataival. A levélben egy felhívás is volt, hogy a vállalkozás ellenőrizze adatai helyességét. Arra, hogy a szerződés csupán ajánlattétel, egy alig észrevehető, apró betűs utalás volt.
Egy másik cég, az Üzleti Szaknévsor Reklám-szolgáltató Kft. (Üzleti Szaknévsor Kft.) 2011. január 1-jétől 2012. április 12-ig a weboldalán történő megjelenítésre vonatkozóan szintén díjbekérő számlának tűnő ajánlatot küldött vállalkozásoknak. A GVH a Szakmai Névsor Szolgáltató Kft. 2011. április 3-tól 2012. január végéig terjedő időszakban eljuttatott küldeményeit is vizsgálta, melyben saját adatbázis szolgáltatására vonatkozó ajánlatát számlaként tüntetette fel.
A vizsgálatok során bebizonyosodott, hogy a fenti vállalkozások kiküldött ajánlatai alkalmasak voltak a fogyasztók megtévesztésére, ezért a GVH a Telefonkönyv Magyarország Kft.-t 1 millió 490 ezer forint, a T&CS 2002 Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-t 1 millió forint, az Üzleti Szaknévsor Reklám-szolgáltató Kft.-t szintén 1 millió forint és a Szakmai Névsor Szolgáltató Kft.-t 320 ezer forint bírság megfizetésére kötelezte.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Az Indiára kiszabott magas amerikai vámok alááshatják a két ország közeledését, aminek Kína és Oroszország is csak örülhet.
Az alig egy héten belüli, immár negyedik esetről, ami még szombaton történt, egy fideszes fővárosi politikus tett közzé videót.
Horváth László nem ellensége a fesztiváloknak úgy általában, vannak köztük jók is, például az MCC Feszt.
A miniszterelnök üzent: „Kijev, Brüsszel, Tisza – együtt akarják megbuktatni a magyar kormányt”, de ezt nem hagyja szó nélkül.
Az elnök rajongója, Laura Loomer aktivistaként szenteli az életét annak, hogy leleplezze azokat, akik nem eléggé lojálisak Trumphoz.
Árvízvédelem, Budapest–Belgrád vasútvonal és kórházfejlesztés.