Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Több tízmillió forintos, Szlovákiából behozott étolajszállítmányt nem tüntetett tavalyi adóbevallásában egy hévízi cég. Az eddigi vizsgálatok szerint hét szállítmány, mintegy 166 ezer liter étolaj nem jelent meg a társaság 2012-es bevallásában - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-vel.
A NAV Észak-magyarországi Regionális Vám- és Pénzügyőri Főigazgatósága költségvetési csalás miatt tett feljelentést a pénzügyi nyomozóknál - közölte a főigazgatóság regionális sajtóreferense.
Varga Zoltán ismertetése szerint minderre egy rutinellenőrzésen derítettek fényt a pénzügyőrök. A céghez érkező egyik szállítmányt a napokban ellenőrizték a parassapusztai határátkelő közelében. A teherautón 24 ezer liter étolaj volt.
A pénzügyőrök átvizsgálták az iratokat, amelyekből kiderült, hogy a cég székhelye ugyan Hévízen van, a szállítmány lerakási helyeként azonban Pécel egyik raktárát jelölték meg - mondta.
Átfogó ellenőrzést végeztek a cégnél, és kiderült, hogy 2012 végén hét szállítmányban, összesen 166 ezer liter étolajat hoztak Magyarországra, de az adóbevallásban egyik szállítmányt sem tüntették fel, így több mint 14 millió forint áfát sem fizettek meg. A nyomozók költségvetési csalás miatt büntetőeljárást indítottak ismeretlen tettes ellen.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Év végén élesedne az unió erdőirtás ellen fellépő kereskedelmi rendelete, ami a világ két kedvenc barna babján túl még további öt termékcsoport behozatalát szabályozná. Sokak szerint a hatályba lépést halasztani kellene, vagy inkább hagyni az egészet a fenébe.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
A zenészek nem küldhetik azt az üzenetet, hogy nem érdekli őket, mi történik az országban, ahol játszanak – ezzel magyarázta Schiff András, hogy nem lép fel az Egyesült Államokban.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
35 fok lehet vasárnap, és ez még csak a felvezetése annak a hőségnek, ami a jövő hét első felében vár az országra.
„Jó lesz, ha Brüsszelben is megtanulják: a magyar válasz a soha.”
Fogolycseréről és tűzszünetről tárgyalna az ukrán államfő.