Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Több mint 12 ezer pálinkaellenőrzést végzett a hatóság, akár még olyanokat is, amelyeket netes aukciós oldalakon árusítanak – írja a Magyar Nemzet.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei az év eleje óta több mint 12 ezer pálinkaellenőrzést végeztek, a hatóság munkatársai nemcsak a kocsmák és vendéglátóhelyek, piaci árusok árukészletét vizsgálták, hanem internetes felületeken, aukciós oldalakon is igyekeztek feltárni az illegális pálinkakereskedelmet – írta a Magyar Nemzet hétfőn.
A lap emlékeztet, hogy a 2010. szeptember 27-e óta bárki szabadon, adómentesen állíthat elő otthonában bizonyos mennyiségű pálinkát, ám az így főzött ital kizárólag saját célra szolgálhat. Ugyanakkor a szakemberek tapasztalatai szerint egyre többen tesznek közzé olyan internetes hirdetést, amelyben házi pálinkát kínálnak, noha már akár egy liter ital eladása is 30 ezer forintos jövedéki bírságot vonhat maga után.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Magyarországon már szinte hagyománya van az asztronauták köszöntésének, de az utolsó óta is eltelt 45 év. Nem tudni, Kapu Tibort mivel fogják fogadni, mindenesetre az MNB már rárepült az űrrepülésére.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.