Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Jelenleg csupán öt darab NAV-hoz bekötött pénztárgép üzemel az országban – közölte a Népszabadság.
Eddig összesen öt darab működő, a NAV szervereivel online kapcsolatban lévő új pénztárgép üzemel Magyarországon – közölte az adóhatóság a Népszabadsággal.
A jelenlegi rendelkezések szerint a kiskereskedőknek már szeptember elején kérniük kellett egy regisztrációs kódot, amivel megrendelhették a pénztárgépet – idézte fel a Népszabadság. Október elsején pedig mindenkinek kell legyen megrendelése, és a hivatal csak olyat fogad el, amit vissza is igazoltak, mégpedig szállítási határidővel együtt.
A NAV legutóbbi tájékoztatása szerint eddig 188 ezer kasszára kértek regisztrációt a kiskereskedők, azaz a lap szerint több mint hatvanezer kassza tulajdonosa még nem jelentkezett a hatóságnál a cserére. Lehetséges, hogy sokan kivártak arra számítva, lesz még határidő-módosítás, felmentés. De az is elképzelhető, hogy sokan döntöttek úgy, teljes illegalitásba vonulnak, vagy lehúzzák a rolót.
Viszonteladói körökben úgy fogalmaztak, hogy ügyfélkörükben 10-15 százalékos lemorzsolódással számolnak, ami több ezer kisboltot jelent. A szakmából van, aki úgy vélekedik, könnyen lehet, hogy a kisboltoknál most csapódik le a recesszió és a trafikváltozások okozta forgalomkiesés és az online átállás költségeinek az együttes hatása.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?