Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
8 és 9 százalék közötti hozamokat lehet elérni 10 éves befektetési időszakban a bérbe adott lakásokkal. Az árak nőnek, de még nem érik el a 2009-es szintet.
A bérbeadási céllal vásárolt lakásokon továbbra is 8 és 9 százalék közötti hozamokat lehet elérni 10 éves befektetési időszakban - közölte az Otthon Centrum (OC) ingatlan franchise hálózat hétfőn.
A bérleti díjak három éve folyamatosan nőnek a magyarországi lakáspiacon, de még mindig nem érik el a 2009. évi szintet. Az elmaradás ugyan 10-15 százalék, de már a jelenlegi bérleti díjak is vonzóbbá teszik a befektetési célú ingatlanvásárlást - áll a közleményben.
Erre az évre 90 ezer lakás adásvételét valószínűsít az OC. Ennek azonban csak a 3 százaléka lesz új lakás.
A használtlakás-piacon az értékékesítési idők 2013 első kilenc hónapjában néhány százalékkal tovább nőttek az előző év azonos időszakához képest. A növekedés minden típus esetében megfigyelhető, a panellakások értékesítésére átlagosan 3, a téglalakások eladására 4,5, míg a téglaépítésű házak esetében 7 hónapot kell szánnia az eladónak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Finnországnak elöregedő társadalma miatt különösen fontos a külföldi munkaerő bevonzása és megtartása. A nyitott, befogadó ország képe mögött azonban jelen van a rasszizmus, és folyamatos politikai viták tárgya a bevándorlás szabályozásának kérdése.
A Fidesz-KDNP képviselőinek lemondása után három körzetben tartottak voksolást, kettőben a polgármestert is adó civil egyesület jelöltjei győztek.