Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A boltok nyitvatartása és a vonatok közlekedési rendje is változik október 23-án.
A nemzeti ünnepre való tekintettel változik a vonatok közlekedési rendje. A MÁV közlése szerint kedden munkanapi, szerdán ünnepnapi, csütörtökön a szokásos menetrend lesz érvényben. A MÁV közleményében azt is írta, az előre meghirdetett vágányzári menetrendeket is érinti a változás, ezekben az esetekben is a fent említett napok alapján fog változni a vasúti közlekedés.
Az október 23-i ünnep, és az októberre időzített osztálykirándulások miatt a megszokotthoz képest több iskolás csoport szokott utazni ebben az időszakban, így a vasúttársaság javasolja az utasainak, hogy a menetjegyüket váltsák meg elővételben, illetve vegyék igénybe az internetes jegyvásárlás, továbbá az otthoni menetjegynyomtatás lehetőségét.
Változik továbbá a boltok nyitvatartása is. Kedden a boltok a szokásos rend szerint tartanak nyitva, szerdán viszont az összes üzlet zárva tart. Kivételt képeznek ez alól a benzinkutak, virágboltok, mozik, gyorséttermek.
Csütörtökön viszont visszaáll minden a régi kerékvágásba.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?