Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) 399 millió 954 ezer forint vissza nem térítendő támogatást nyert egyebek mellett honlapfejlesztésre, az elektronikus adatgyűjtési szolgáltatás korszerűsítésére - közölte a statisztikai hivatal szerdán.
A KSH szeptember 11-én az Európai Unió által finanszírozott egyik konstrukció keretében a "KSH-Portál, elektronikus adatgyűjtési szolgáltatás és üzemeltetési infrastruktúrafejlesztés" című projektjének megvalósítására nyert támogatást. A projektet 2013. október 1. és 2014. június 30. között valósítják meg.
A közlemény szerint a KSH célja egyebek mellett az, hogy a Hivatalos Statisztikai Szolgálat tagjai részére elektronikus adatgyűjtési szolgáltatást alakítsanak ki. Cél továbbá a honlap fejlesztése, valamint a megnövekedett igények kielégítésére az üzemeltetési infrastruktúra fejlesztése.
A KSH szerint a projekt megvalósulása erősíti a hivatal szolgáltató jellegét, javítja a statisztika minőségét és előállításának hatékonyságát, a KSH-portálon található Contact Centernek köszönhetően pedig a felhasználói igények gyors és magas színvonalú kiszolgálása valósul meg.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
Az együttműködés fontosságát hangsúlyozta Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök is a pénteki alaszkai orosz-amerikai csúcs után tartott sajtótájékoztatón, ám részleteket egyikük sem árult el. Trump viszont már Vlagyimirnek hívja a „nagyszerű politikusnak” nevezett orosz vezetőt.
A szakemberek érdeklődve figyelték, miként viselkedik az amerikai és orosz elnök a tárgyalásuk előtt.