Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A beszezésimenedzser-index szezonálisan kiigazított októberi értéke 51,0 pont volt, ami meghaladja az elmúlt három év 50,5 pontos októberi átlagát, de elmarad az 51,8 pontos hosszútávú átlagtól - jelentette hétfőn a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Az index három hónapja a növekedést jelző 50,0 pont felett jár, míg áprilistól augusztusig folyamatosan 50 pont körül ingadozott és nem mutatott semmilyen határozott trendet. Igaz viszont, hogy az októberi index jóval alacsonyabb az előző havi 54,4 pontnál.
A felmérésben vizsgált részindexek szeptemberhez képest kettő kivételével csökkentek, kedvező azonban, hogy a foglalkoztatottságot mérő részindex is harmadik hónapja jelez bővülést.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?