Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Javult a biztosítók eredménye, adózott nyereségük 2013 első kilenc hónapjában meghaladta a 23 milliárd forintot, ami 33 százalékkal magasabb a tavalyinál - írja hétfői számában a Világgazdaság a Magyar Nemzeti Bank adataira hivatkozva.
A biztosítók díjbevétele az életágon 8,8 százalékkal, 326,8 milliárd forintra nőtt, a nem életágon 0,8 százalékkal, 283,4 milliárd forintra csökkent.
Az adatokból kitűnik, hogy az életbiztosításoknál az egyszeri díjbevétel okozta a növekedést, ennek volumene 2012 első kilenc hónapjához képest 33 százalékkal, 102 milliárd forintra nőtt.
A nem életágon a casco-díjbevétel 12 százalékkal visszaesett, míg az egyéb vagyoni kockázatoknál nőtt az értékesítés volumene - ismerteti az újság.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.
Az Oroszország-szakértő szerint köze lehetett a palágykomoróci templom elleni támadáshoz az Orbán-kormánynak.
Azt állította, nem volt verésnyom a férfin.
A lezárásért felelős szervezet azt ígérte, hogy nem adják fel.
Egészen zseniális ötlete támadt három olasz diáknak: kis energiatermelő üzem válhat minden forgalmas útszakaszból.
Érdemes árnyékba húzódni.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Elszállók, összeukránozás, levelibéka, választalan, repülőember.