Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A LÉT munkacsoport bevezetné a minden magyarnak járó feltétel nélküli alapjövedelmet. A havi ellátás mértékét 2015-re gyermekek esetében 25, felnőttek részére 50, várandós nők tekintetében pedig 75 ezer forintban határoznák meg.
Az alapjövedelem bármifajta feltétel nélkül, pusztán a létezés jogán mindenki számára járna. A juttatásra jelenleg körülbelül 7,5 millió felnőtt, 1,9 millió (18 eszendősnél fiatalabb) gyermek, továbbá 90 ezer várandós nő volna jogosult. Ez éves szinten mintegy 5100 milliárd forintos kiadást jelentene.
A LÉT szerint az alapjövedelem korszerűsítené a fennálló piacgazdaságot. Noha mértéke a létminimumnak csupán kétharmad részét érné el, radikálisan javítana a rászorultak anyagi helyzetén.
A feltétel nélküli alapjövedelem továbbá munkavégzésre ösztönözne a jelenlegi minimáljövedelemmel szemben, hiszen a munkavállaló megkeresett jövedelme minden egyes forinttal növekedne.
Mások szerint az alapjövedelem éppenhogy nem motiválna a munkaválallásra, illetve nincs is ennyi pénz a költségvetésben.
Bővebben a témáról ebben a cikkünkben olvashat.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Az európai támogatás a tettre készek koalíciójának kiállását jelenti, amelynek Magyarország nem tagja.
Biztosítékot akar, hogy Oroszország nem avatkozik be a választásokba.
Ez alig egy héten belül már a negyedik eset.
Egy szerencsésé az 1,4 milliárd forintos főnyeremény.
Horváth László nem ellensége a fesztiváloknak úgy általában, vannak köztük jók is, például az MCC Feszt.
Van orbános, mészárosos, tiborczos változat is.