Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Nőtt az Adidas csoport profitja 2013-ban 2012-höz képest. Az adózás előtti profit 851 millió euróról 1134 millió euróra, a nettó profit 524 millió euróról 790 millió euróra nőtt egy év alatt.
Az Adidas közleménye szerint a cégcsoport bruttó profitja 2013-ban 7,14 milliárd euró volt, 2012-ben 7,10 milliárd euró. Az Adidas értékesítései egy év alatt 14,88 milliárd euróról 14,49 milliárd euróra csökkentek.
2013-ban 6 százalékkal nőttek az Adidas eladásai Kínában és 6,3 százalékkal Latin-Amerikában. Ezzel ellentétben Nyugat-Európában 6,8 százalékos, az európai feltörekvő piacokon 2,7 százalékos, Észak-Amerikában 1,4 százalékos, Ázsia Kínán kívüli részében 8,3 százalékos visszaesés volt az eladásokban.
Herbert Hainer, az Adidas csoport vezérigazgatója szerint rendkívül jó negyedik negyedévvel zárták 2013-at, és a kedvezőtlen árfolyamváltozások ellenére is sikerült teljesíteniük éves céljaikat.
Az árfolyamhatások kiszűrése után 2014-ben a bevételeinek 7-9 százalékos növekedésére számít az Adidas. A cégcsoport nagyobb kiskereskedelmi jelenlétet és eladásai növekedését várja a feltörekvő piacokon, és nagy reményeket fűz 2014 nagy sporteseményeihez, különösen a labdarugó világkupához.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A GKI szerint jelenleg három kulcskérdés merül fel az egykor oly népszerű adózási forma visszavezetésénél.