Pályázati pénzosztás a parlamenti választások előtt – hol tartunk most, és mire érdemes készülni?
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
A Bankmonitor a céges számlavezetés költségei alapján rangsorolta a tíz legjobb bankot.
Idén alaposan átalakítják vállalkozásaiknak szánt termékeiket a magyar bankok - írta a Bankmonitor. Több számukra rendkívül kedvező éppen ezért népszerű számlacsomag (K&H Bank Start, Erste Bank Válogatás) értékesítése megszűnt. Más számlacsomagok (ilyen például a Raiffeisen Bank Aktív csomagja) feltételei pedig annyira megromlottak, hogy jelentősen veszítettek vonzerejükből. Mindezek tetejében még alaposan megnövekedtek a kkv-k számlavezetési költségei is. A kisvállalati csomagok 26, a középvállalatiak pedig 31 százalékkal lettek drágábbak.
A Bankmonitor a céges számlavezetés költségei alapján rangsorolta a tíz legjobb bankot. Azt nézték meg, hogy ezek a díjak hogyan változtak fél év alatt. És azt is, hogy a tíz legjobb vállalati számlacsomaghoz, milyen készpénzfelvételi díjak tartoztak az adott időszakban.
Az eredmény az lett, hogy adott bankhasználati szokások mellett átlagosan 27 százalékkal drágult a készpénzfelvétel a kkv-k számára. Fél évvel korábban a piacon elérhető tíz legjobb kkv számla után átlagosan 1096 forintot kellett fizetni a havi kétszeri 150 ezer forintos készpénzfelvételért, még most ennek ára 1387 forint havonta.
Érdekes, hogy a legolcsóbb három kkv folyószámlát kínáló bankból kettő, az OTP Bank és az AXA Bank is emelt készpénzfelvételi díjain. Előbbi 900 forintról 1125 forintra, utóbbi pedig 1300 forintról 1820 forintra növelte a kártyás készpénzfelvétel díját. A legtöbb pénzintézet is követte őket, üdítő kivétel az Unicredit Bank A la Carte Plusz csomagja, melynél nőttek ugyan a számlavezetés költségei, de ezen belül a kártyás készpénzfelvételért nem kell többet fizetni.
A Bankmonitor szerint nem jó megoldás az, ha egy banknál folyószámlát nyitunk a cégünk számára, majd örökre ott ragadunk. Ennek ugyanis komoly költsége lehetnek, mivel a bankok időről-időre alaposan átvariálják díjaikat. Mint látható, időnként elég komoly áremelésekre is sor kerül, ami komoly tehernövekedéssel jár vállalkozásunk számára. Érdemes tehát időről-időre ellenőrizni, hogy cégünk bankhasználati szokásai mellett mennyit kell fizetnünk a számlavezetésért.
Önnek van céges folyószámlája? Elégedett vele? Mondja el nekünk véleményét! Kérdőív.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ingatlanos cégeket kérdeztünk, a saját ügyfeleik között mit látnak, milyen kompromisszumokat kötnek azok, akiknek muszáj lakást venniük vagy bérelniük, de alig van miből?
A birtokunkba került fotók és videók, valamint belső források elmondása alapján a próba eredménye totálisan eltér attól, mint amit a cég ígért.