Milliókat spórolhatunk, ha más betűtípussal nyomtatunk

Egy 14 éves diák készítette a spórolási tanulmányt, amelyet az amerikai kormány is felhasznál.

  • hvg.hu

Egy 14 éves amerikai diák arról írt tanulmányt, hogy iskolája évente 28 ezer dollárt tudna spórolni, ha más betűtípussal nyomtatnának dokumentumokat, mint eddig. Javasata szerint a New Times Roman betűtípus helyett a Garamond típust kellene használni, amely kevésbé "tintapazarló".

A srác az amerikai kormányak is elkészítette spórolási tervét. E szerint a központi kormány 136 millió dollárt, azaz 30 milliárd forintot tudna spórolni a betűtípus-cserével. Az USA kormánya egyébként 1,8 milliárd forintot, azaz 404 milliárdot költ évente csak nyomtatásra.

A hírek szerint az amerikai kormány komolyan veszi a diák ötletét, hamarosan megtakarítási programot indítanak a kormányhivatalokban. Az ötletet azoknak a cégeknek is megfontolásra ajánlják, amelyeket sokat nyomtatnak, a megtakarítás éves szinten náluk is jelentős lehet.

(via Huff Post)

Hozzászólások

Útmutató cégvezetőknek