Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Elege van abból, hogy sokat költ? Itt van pár tipp arra, hogyan szabadulhatunk meg idegesítő vásárlási szokásainktól, amelyek arra ösztönöznek minket, hogy többet vásároljunk.
Pár hasznos tippel szolgál a BankRáció.hu blogja arra vonatkozólag, hogy megszabaduljunk idegesítő vásárlási szokásainktól, melyek arra ösztönöznek minket, hogy többet vásároljunk. Először is, ha nagyobb értékű tárgyat készül vásárolni, akkor soha ne vegye meg azt azonnal. Várjon a döntés után egy hetet. Ha valóban szükség van a kiszemelt árura, akkor egy hét múlva is jó ötlet lesz majd a vásárlás. Ezzel az apró trükkel kikerülhetjük az áruházak legnagyobb trükkjeit, amivel rávesznek minket, hogy azonnal vegyünk meg mindent. Fontos, hogy ezt a szabályt leárazásokkor is próbáljuk tartani.
Aki tudja magát tartani a bevásárlólistákhoz, az nagyon büszke lehet magára. De az életben sokszor előfordul, hogy mégis kell vennünk valami mást is. Ha ez előfordul, akkor annyi dolgot húzzunk le az eredeti listáról, ahány új termék a kosárba került. Azonban még célszerűbb lehet, ha egy összeglimitet húzunk magunknak minden bolti vásárlás előtt és ahhoz tartjuk magunkat. Harmadszor pedig, ha úgy érezzük, hogy már mindenünk megvan, a lakásunk is már inkább túlzsúfolt, a ruhatárunk is teljes, akkor minden egyes vásárláskor szabaduljunk meg valamitől, ami már felesleges. Ha például egy új ruhát veszünk, akkor egy másikat adjunk vagy ajándékozzunk el. Egy nagyon túlzsúfolt lakásba pedig csak akkor vegyünk egy új kiegészítőt, ha kettő másikat kidobunk.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?