Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Rudolf Seyfried osztrák üzletember azért vitte perre az ügyet, mert noha ő 2006-ban eladta az Eurovegas projektben meglévő üzletrészét az azt tovább vivő társaságnak, ezért sem a vevőtől, sem annak jogutódjaitól máig nem kapta meg az ellenértéket.
Mégsem ért véget az a per, amelynek tétje, hogy meg kell-e fizetniük a magyar-osztrák-szlovák hármas határ közelébe tervezett kaszinóváros tulajdonosainak 48 millió eurót egyik korábbi partnerüknek - írja pénteki számában a Kisalföld.
A cikk szerint a Győri Ítélőtábla a napokban hatályon kívül helyezte a Győri Törvényszék tavaly év végi döntését, amely szerint idő előtti követelés Rudolf Seyfried osztrák üzletember igénye, aki azért vitte perre az ügyet, mert noha ő 2006-ban eladta az Eurovegas projektben meglévő üzletrészét az azt tovább vivő társaságnak, ezért sem a vevőtől, sem annak jogutódjaitól máig nem kapta meg az ellenértéket.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.