Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Lezárult az OTP csoport horvátországi bankvásárlási tranzakciója a 107 millió horvát kunás, mintegy 4,3 milliárd forint vételár kiegyenlítésével csütörtökön - közölte a bank a BÉT honlapján.
Az OTP banka Hrvatska d.d. január 31-én írta alá a horvátországi Banco Popolare Croatia d.d. 98,37 százalékos részesedésének megvásárlására vonatkozó részvény adásvételi szerződést - tette közzé az OTP.
A tranzakció engedélyezéséhez szükséges kérelmek benyújtását követően a Horvát Nemzeti Bank (HNB) április 18-i ülésén hagyta jóvá az OBH befolyásoló részesedés szerzését, amellyel az OTP Bank a tranzakció zárásához szükséges utolsó engedélyt is megszerezte.
Az akvizícióval az OBH elsősorban észak-horvátországi, zágrábi és szlavóniai pozícióit erősíti, különösen a lakossági hitelezési területen. A tranzakció lezárásával OTP csoport ügyfeleinek száma 440 ezerre nőtt Horvátországban, az ATM-ek száma meghaladja a 250-et, a fiókhálózat pedig 33 egységgel 130-ra bővült.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?