Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Bejutott az elődöntőbe Kovács Apor tervező az Electrolux Design Lab formatervezői versenyen, így magyar versenyzőre is szavazhat a közönség az augusztus 12-én indult közönségszavazáson.
Az idei nemzetközi Electrolux Design Lab versenyen az elődöntős pályaművek közül választhatja ki a közönség azt az ötletet, amelyik elnyeri a közönségdíjat és vele az ezer euró összegű jutalmat. Az elődöntős pályázók között versenyez Kovács Apor is, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) hallgatója, aki egy otthoni PET-palack-újrahasznosító készülék tervével nevezett.
A textilápolás kategóriában induló magyar versenyzőt a tervezés során a hulladékkezelés problémája foglalkoztatta: az a tapasztalat, hogy az évi sokmilliónyi elhasznált PET-palacknak csak egy töredéke hasznosul újra, a többi jobb esetben a szemétbe kerül, rosszabb esetben viszont az utcán eldobálva, folyóinkat, erdőinket szennyezve végzi – írja a Kreatív Online. A PETE ezzel szemben megoldást ad a műanyag palackok újrahasznosítására, sőt, mindenki számára elérhetővé teszi a divatos öltözködést: üres műanyag palackokból gyártana otthon, a használó által megadott színben, méretben és fazonban ruhadarabokat.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.