Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Hernádi Zsolt még április elején felfüggesztette az OTP Bankban betöltött igazgatósági tagságát, és egy ideje a Mol napi ügyeinek irányítását is a menedzsmentre bízta, bár mindezt nem verte nagy dobra – írja VS.hu.
Az OTP negyedéves jelentésének egyik lábjegyzetében jelezték, hogy 2014. április 3-tól Hernádi Zsolt felfüggesztette igazgatósági tagságát. A VS.hu úgy értesült: maga Hernádi kérte 2016-ig tartó megbízatása felfüggesztését, miután a horvát korrupcióellenes ügyészség március végén vádat emelt ellene a zágrábi bíróságon.
Hernádinak persze mindenképp félre kellett volna állnia, és egy darabig nem is térhet vissza az OTP igazgatóságába, de a gesztusával elébe ment a kivédhetetlennek. A banktörvény szerint az ellene Horvátországban emelt vádak tisztázásáig vezető tisztséget nem tölthet be ugyanis magyarországi pénzintézetnél, illetve az ilyen feladatok általa történő ellátását fel kell függeszteni – olvasható a cikkben.
Hernádi nemcsak az OTP igazgatósági üléseinek, és tisztségével járó tiszteletdíjának kénytelen egy időre búcsút mondani, de a Népszabadság értesülése szerint a Moltól is távol tartja magát. Az újság nemrég azt írta, hogy az elnök szokatlanul hosszú, több hónapos szabadságon tartózkodik.
A VS.hu-nak névtelenül nyilatkozó források mégis úgy vélik, hogy nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni Hernádi távolmaradásából. Hosszú idő óta ugyanis az idei az első nyár, amikor nincs elképesztő külső nyomás alatt a Mol, és egyelőre úgy tűnik, hogy a horvát korrupciós gyanúk miatt az elnök-vezérigazgatóra nehezedő nyomás is enyhült.
Hernádi amúgy sem az a típusú cégvezető, aki reggel nyolctól délután ötig az elnöki irodában ülne – fogalmaztak a portál forrásai.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
A kormány minden eszközzel segítené a kedvenc cégeit, hogy Montenegróban is megrendelésekhez jussanak. A nagy kérdés: mindez mennyi adófizetői pénzbe kerül, és mennyi gazdasági haszna lesz.
A városvezetés azt kérte a lakosságtól, maradjanak otthon.
A magyar kormányfő bojkottálja, hogy Ukrajna megkezdhesse a felvételi tárgyalásokat az EU-val, ám most éppen szövetségese, az amerikai elnök szólítja fel, hogy adja fel a vétót, ami meglehetősen váratlan.
A korábbi hírek szerint az amerikai elnök azt kérte, hogy a magyar kormányfő ne blokkolja tovább Ukrajna EU-csatlakozását.