Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Elkezdték a nagyváradi repülőtér felújítását. A Mediafax hírügynökség jelentése szerint 2100 méteresre hosszabbítják, 45 méteresre szélesítik, és teljesen újrabetonozzák a kifutópályát. Emellett hat repülőgép egyidejű befogadására alkalmas 33 ezer négyzetméteres rakfelületet alakítanak ki.
A korszerűsítésre 91 millió lejt, vagyis átszámítva körülbelül 6,3 milliárd forintot költenek. A költségek 85 százalékát az Európai Unió, 13 százalékát az román költségvetés, két százalékát pedig a repülőtér biztosítja.
A munkákra kiírt pályázatot az osztrák Porr Construct és Teerag-Asdag Aktiengesellschaft, valamint a román Col-Air Trading társaságokból alakult konzorcium nyerte meg. A kivitelező annak ellenére kezdte el hétfőn a munkát, hogy nem zárultak még le a versenytárgyaláson alulmaradt cégek által indított perek.
Az ütemezés szerint a repülőtérnek 2015. október 31-ig kell megújulnia. A reptér a kifutópálya felújítása miatt 2015. április 22-től két hónapig nem fogadhat repülőgépeket.
Az Ártánd - Bors határátkelőhelytől mindössze 17 kilométerre fekvő repülőteret többnyire a romániai belföldi járatokat működtető Tarom társaság használja. A repülőtér - a honlapján közölt adatok szerint - 2012-ben 40500 utast szolgált ki. 2011-ben 5 millió lejes költségvetéssel újították fel a repülőtér épületeit.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.
Magyar Péter sohasem fogja kimondani, hogy a Tisza liberális párt. Van viszont egy pártja mostanra négymilliós táborral. Ezt körberajzolni csak a szabadság színeivel lehet.
Újabb pozíció a kabinetfőnök-helyettesi poszt mellé.