Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
Annyian startoltak rá az éjféltől nyíló kazáncsere-projekt regisztrációs oldalára, hogy a rendszer szűk fél óra alatt összeomlott. 10 órára ígérnek tájékoztatást.
Elvileg mától (0:00-tól) lehetne pályázni új kazánra, de a rendszer máris összeomlott. Nagyjából fél óráig lehetett kísérletezni éjjel, miközben a rendszer többször kidobta a próbálkozót, eredményt nem valószínű, hogy el lehetett érni. Éjfél után, kb. fél 1-kor viszont megjelent ez a szöveg a szájton:
"Az 'Otthon Melege Program Fűtéskorszerűsítés (Kazáncsere) Alprogram pályázat'-ra a várakozásokat felülmúló érdeklődésből adódóan informatikai túlterheltség jelentkezett. A pályázatok beadása jelenleg szünetel. A probléma megoldásán kollégáink megfeszített erőkkel dolgoznak, elhárítását követően a pályázatok beadása ismételten lehetségessé válik.
Amennyiben sikertelen volt a pályázata benyújtása, úgy a beadássokkal kapcsolatos új információkat leghamarabb 22-én délelőtt 10 órakor találhat a pályázati portálon."
Csak emlékeztetőül: tavaly nagyjából egy nap alatt fogyott el a keret. A pályázatokat érkezési sorrendben bírálják el, a regisztráltak száma most haladta meg a 6550 főt. A ZFR 10-re ígért az ügyben további tájékoztatást.
A HVG egy héttel ezelőtt írt arról, hogy túlterheltté válhat a pályázatbeküldő oldal, akkor a lapot azzal nyugtatták, hogy akkor sem dől össze a rendszer, ha minden pályázó egyszerre jelentkezik be.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Tavaly már 9 milliárd forint veszteséget fialt a kormány által felhizlalt Magyar Vagonnak a nagy egyiptomi kocsimegrendelés, amit anno még az oroszokkal hoztak össze. A spanyol Talgo felvásárlási kísérlete költséges kaland volt.
Jeszenszky Géza elfogadja Orbán Viktor meghívását a Karmelitába, mert van mondanivalója a számára. A fiáról azt mondta, úgy sejti, valami vallási és politikai fanatizmus áldozata.
Hetek óta tartó jogvitában végül igazat adtak a rendőrségnek.
Magyar Péter meg is osztotta az Európai Néppárt elnökének levelét.
Az ukrán dróntámadások pedig az orosz polgárok türelmét is tesztelik.
Hideg ételre lehet majd költeni az utalványt, pénzre nem váltható át.