Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Japánban található Nagaszakiban idén júliusban olyan szálloda fog nyílni, amelyben humanoid robotok fogják szinte teljes egészében kiszolgálni a vendégeket. A robotok üdvözlik majd a vendégeket, felviszik a csomagjaikat, illetve ki is takarítják a szobákat.
A Japánban található Nagaszakiban idén júliusban olyan szálloda fog nyílni, ahol robotok fogják kiszolgálni a vendégeket – írja a Washington Post. A 72 szobás Henn-na Hotelbe a Kokoro cég szállítja majd az emberekre igen hasonlító robotokat, akik képesek lesznek öt nyelven megszólalni, és mimikájuk is az emberi viselkedést, érzelmeket tükrözik majd. A robotok emellett tudnak majd reagálni a vendégek megszólalásaira, arcjátékára is, és képesek lesznek szemkontaktust teremteni.
A robotok végzik majd a vendégek üdvözlését, de ők viszik majd fel csomagjaikat is, illetve a szobákat is ők takarítják. A szálloda üzemeltetésébe ugyanakkor még besegítenek majd emberek is.
A szálló a robotok mellett is teljesen high-tech lesz: arcfelismerő szoftver segítségével juthatnak majd be az emberek a szobáikba, ahelyett hogy kulcsot, vagy kulcskártyát használnának. A szobaárak 60 dollártól indulnak majd.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.