Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az Uber maximálisan teljesíti az adófizetési kötelezettségét mindenhol, ahol működési tevékenységet folytat – közölte a cég a Világgazdaság kérdésére.
Az Uber közösségi autósszolgáltató nem kommentálta a Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter által a múlt hétvégén kezdeményezett NAV-eljárást, arra azonban felhívta a figyelmet, hogy maximálisan teljesítik az adófizetési kötelezettségét mindenhol, ahol működési tevékenységet folytat – írta a VG.
A szaktárca vezetője úgy ítélte meg, a cég érdemi adófizetés, és sok esetben a taxizáshoz szükséges szakmai feltételek teljesítése nélkül végzi tevékenységét.
A taxisok egyelőre türelmesen várják az Uber tevékenységét is szabályozó rendelettervezetet és a társaság ellen indított adóvizsgálat eredményét.
"Teljesen természetes, hogy adóvizsgálat indult, hiszen amit ez a cég csinál, az az adózás kijátszása. A kormányzat végre komolyan vette a vészjelzéseket, amiket küldtünk” – mondta a VG-nek Metál Zoltán, az Országos Taxis Szövetség (OTSZ) elnöke.
Hozzátette, a héten is egyeztetnek az NGM képviselőjével az ominózus rendelettervezetről, ami hosszú távú megoldást jelentene minden, az eddig szabályozatlan vagy már elavult, a személyszállítást érintő problémára.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Mi köze van Diana hercegnőnek a világ aknáihoz? Miért nem gyilkolásra tervezik az aknát? Miben kamuznak a háborús filmek? Interjú egy konfliktuszónákban dolgozó magyar aknamentesítővel, Andrássy Zitával.
„A nyarat végig kellene dolgozni” – olvasható a dokumentumban, amelyből elvileg az is kiderül, mikorra tervezik a következő békemenetet.
Most még a lakásbiztosítások szinte minden viharkárt fedeznek, de könnyen lehet, hogy ez néhány év múlva már nem lesz így.
Az anyagi kár pedig jelentős.
A pusztító időjárásnak az autópályán is voltak elszenvedői.
A Katona József Színház következő igazgatója szerint hiába támadják majd a mássága miatt.