Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A kormány már 64 Magyarországon befektető vállalattal kötött partnerségi szerződést, most az Unileverrel állapodnak meg.
Stratégiai együttműködési megállapodást köt a kormány az Unilever Magyarország Kereskedelmi Kft.-vel - a kormány erről szóló határozata csütörtökön jelent meg a Magyar Közlönyben. A magyarországi nagybefektetővel kötendő megállapodás aláírásáról a külgazdasági és külügyminiszternek kell gondoskodnia.
A kormány már 61 Magyarországon befektető vállalattal kötött partnerségi szerződést, az elsőt 2012-ben. A stratégiai partnereknél az együttműködések megkötése óta 13 ezerrel több munkahely jött létre - közölte Szabó László, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára a legutóbbi szerződéskötés alkalmával, a hét elején.
A brit-holland Unilever az amerikai Procter & Gamble után a világ második legnagyobb márkás fogyasztásicikk-gyártója. Magyarországon az Unilever Magyarország Kft. révén három gyártóüzemmel van jelen és több mint 1500 embert foglalkoztat.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Egyre több sérült gyereket, kamaszt, felnőttet gondozó család küzd azzal, hogy nem, vagy nem mindig tudják kiváltani a közgyógyellátásban elérhető pelenkákat. A kínálat kiszámíthatatlan, a támogatott típusok gyorsan eltűnnek, az alternatívák pedig sokszor drágák vagy alkalmatlanok.
A HVG tudósítója az oroszok által rakétával megsemmisített üzem mellől jelentkezett be.
A hajó bérleti díja egy hétre több mint egymillió forint.
Már venni vagy bérelni sem lehet olyan 400 négyzetméternél nagyobb kereskedelmi ingatlant hatósági jóváhagyás nélkül.
Ókovács Szilveszter szerint az éneklés bizonytalan volt, számos hanghibát is felfedezett.