Tarol a budapesti állatkert

Az ünnepek alatt már elérte a tavalyi látogatószámot a Fővárosi Állat- és Növénykert, az évet valamivel több, mint egymilliós látogatottsági adattal zárhatják.

  • MTI MTI
Tarol a budapesti állatkert

Már karácsony első napján is sokan voltak az állatkertben, mivel több családban is hagyomány, hogy ilyenkor ellátogatnak a kertbe - mondta Hanga Zoltán szóvivő . A budapesti állatkert az ország leglátogatottabb kulturális intézménye, közgyűjteménye egymillió fölötti látogatóval.

MTI / Szigetváry Zsolt

Budapesten 900 különböző állatfaj és 10 ezer egyed található meg, ez európai összehasonlításban nagyon változatosnak számít.

A szóvivő beszélt az állatkert fejlesztéséről is, mint mondta, a vidámpark volt területén egy játszóházat és állatsimogatót akarnak építeni 2017 elejére, illetve egy Pannon Park nevezetű részt, amely 2019-re valósulhat meg 25 milliárd forintból.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.