Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Waberer's International Nyrt. megvásárolta a Wáberer Hungária Biztosító Zrt. összes részvényét, így akarják javítani az egyébként is gyorsan növekedő biztosító cég eredményességét.
Az adásvételi szerződést hétfőn írták alá - közölte a Waberer's a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján. A közlemény szerint Waberer's International igazgatósága december 16-án döntött a tranzakcióról, amelynek célja a biztosító eredményességének javítása.
Az ügylet várhatóan 2016 tavaszán zárul le, a szükséges felügyeleti és versenyhatósági engedélyek átvétele után.
A Wáberer Hungária Zrt. jelenleg Wáberer György Péter közvetett önálló irányítása alatt áll, és a nem-életbiztosítási termékek szolgáltatói piacán tevékeny. A cég által a 2014-es üzleti évben beszedett bruttó biztosítási díjak értéke közel 9,5 milliárd forint volt.
A Magyar Biztosítók Szövetsége korábban közölt adatai szerint a Wáberer Hungária az idén az első három negyedévben 50 százalékkal növelte díjbevételét, ami szeptember végén 10,2 milliárd forintot tett ki.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.