Pályázati pénzosztás a parlamenti választások előtt – hol tartunk most, és mire érdemes készülni?
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Ha a KOCKERD-kérdőív benyújtásának elmulasztása miatt törölték adószámát, akkor most jó eséllyel visszakaphatja azt, persze ehhez jó néhány feltételnek meg kell felelni.
Ha az állami adó- és vámhatóság a KOCKERD-kérdőív benyújtásának elmulasztása miatt 2016. június 16-át megelőzően jogerősen törölte az adózó adószámát, akkor 2016. december 31-éig az alábbi feltételek együttes fennállása esetén kérheti az adószám törléséről szóló határozat visszavonását – írja az Adózóna.
A kérelem 2016. december 31-éig nyújtható be a cég székhelye szerint illetékes adó- és vámigazgatósághoz, de csak abban az esetben, ha a cégbíróság jogerős végzésével még nem rendelte el az adózó megszűntnek nyilvánítását, és az adózó legkésőbb a kérelemmel együtt pótolja a kitöltött KOCKERD-kérdőív visszaküldését is.
A NAV a törvényes vállalkozásoknak sem kegyelmez
Hogyan lehetséges, hogy minden előzetes értesítés nélkül megszüntetnek egy legálisan működő, rendszeresen és időben adózó vállalkozást? A NAV új, a fiktív vállalkozásokat kiszűrő eljárása miatt tévedésből több cég adószámát is törölték. Egy belvárosi kávézó tulajdonosa együttérzéssel figyelte a hírekben azoknak a cégeknek a vergődését, amelyek adószámuk visszanyerésén fáradoztak, majd mikor februárban eljött az áfabevallás ideje, szembesülnie kellett vele, hogy az ő cégének adószámát is törölték, csak erről elfelejtették értesíteni.
A feltételek részletes listáját megtalálja az Adózóna cikkében.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
A szomszéd ugyanabban a házban már egy másik lakást is hasonló körülmények között szerzett meg.
Az M100-nak 2022-ben egyszer már nekifutottak.
Vasárnap este történt a tragédia.