Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Július 27-én az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió átfogó vámegyezményben állapodtak meg.
A parlamentnek döntenie kell, mit kezdjenek az Apple óriásbüntetésével, ezért hazahívták a képviselőket a nyári szünetről.
Arra kéri az ír kormány a parlamentet, adják meg az engedélyt, hogy fellebbezzenek az Európai Bizottság döntése ellen, és mégse kötelezzék arra az Apple-t, hogy minden idők legnagyobb adóelkerülés miatti büntetését fizesse vissza az országnak – írja a vg.hu.
Ehhez azonban idő előtt vissza kellett rendelni a képviselőket a nyári szünetről. Az Európai Bizottság döntése szerint Írországnak 13 milliárd eurót kellene kamatostul megfizettetnie az Apple-lel tízévi adóhiány miatt. De Michael Noonan pénzügyminiszter bejelentette, fellebbeznek, mert Írország gazdaságpolitikájának egyik alapja az alacsony társasági adó, illetve a multik adótervezésének kedvező szabályozás.
"Komplett politikai ökörség" - Tim Cook beszólt az Európai Bizottságnak
Az Apple vezérigazgatója, Tim Cook politikai ökörségnek nevezte az Európai Bizottság döntését, amely az írországi nyereségadó visszamenőleges megfizetésére kötelezte a céget. Az Apple első embere kérte az ír törvényhozást, hogy támadja meg a brüsszeli döntést és úgy tűnik Írország inkább az Apple mellé áll.
A parlament tagjai egy 16 oldalas rövid összefoglalót kaptak a pénzügyminisztériumtól az ügy részleteiről. Arról, hogy pontosan mi található ebben a bizalmas dokumentumban, egyelőre nem szivárogtak ki részletek. A parlament várhatóan ma szavaz a kérdésben.
A nagy trükk: az Apple és a dupla ír
Sokkot okozott Brüsszel azzal, hogy 4 ezer milliárd forintnyi adót hajtana be utólag az Apple írországi cégétől. A döntésnek az ír kormány sem örül, pedig éves egészségügyi büdzséjét fedezné az összeg. Az Apple nem az egyetlen olyan cég, amelyik sikeresen és legálisan csökkenti minimálisra adóját, és az európai országok ebbe nemhogy belenyugodtak, de még támogatják is.
Július 27-én az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió átfogó vámegyezményben állapodtak meg.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 30. és 2025. augusztus 31. között.
A tízes toplistán a nyolcadik helyre került a kamcsatkai földrengés, mégsem voltak halálos áldozatok. Ez hogyan lehetséges? Cikkünkben igyekszünk válaszokat találni. Felidézzük azt a 2004-es katasztrófát is, amikor a világ egy életre megtanulta, mi az a cunami.
Ha sikerül a kormányváltás, más törvényre is hasonló sors vár.
A kormányközeli lap a közvélemény-kutató megfutamodásáról írt, aki szerint erről szó sincs.
Új műsorvezetőket kap a Kalandra fal!