Gondoskodó munkaadó – Adjon-e lakáscélú támogatást a cég a munkavállalóinak?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Tavaly 140 millió okostelefont értékesített világszerte a Huawei mobil távközlési berendezés gyártó konszern, 30 százalékkal többet, mint az előző évben.
2016 első felében a Huawei fogyasztói üzletága 60 millió 560 ezer okostelefont értékesített, 25 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. Az okostelefonok világpiacán így a GfK piackutató szerint 11,4 százalékos részesedésre tett szert az év első felében.
A tavalyi első negyedévben a Huawei világpiaci részesedése még 8,2 százalékos volt amerikai International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat, és 8,3 százalék a szintén amerikai Gartner Inc. piackutató vállalat kimutatása szerint.
A vállalat piaci részesedése mára harminc országban meghaladja a 15 százalékot, húsz országban pedig 20 százalék fölé emelkedett, emellett a vállalat jelentős áttörést ért el többek közt a kulcsfontosságú brit, francia és német piacokon.
A 2015-ös évben az IDC adatai szerint a Huawei fogyasztói üzletága 7,4 százalékos világpiaci részesedéssel már a harmadik legnagyobb volt az okostelefon-gyártók rangsorában. Az okostelefon-piacon egyébként a gyártók rangsorában a Huawei mindössze öt év alatt került be a három legnagyobb közé és 2015-ben csatlakozhatott negyedikként az évi 100 milliónál több mobiltelefont értékesítő gyártók klubjába, a Nokia, az Apple és a Samsung mellé.
5+1 kütyü, amit már nagyon várunk 2017-ben
A 2017-es évben több készülékgyártónak is igen nagy lesz a tét: valamelyik a piacvezető szerepének megtartásáért küzd, valamelyik a jó hírneve visszaszerzéséért, és olyan is van, amelyik az életben maradásért. Nézzük, mit jelent mindez nekünk: mik lesznek az idei év legérdekesebb újdonságai?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A kamatcsökkentést követően megugrott az érdeklődés a Széchenyi Kártya Max Plusz beruházási hiteltermékei iránt.
„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.
Novák Előd szerint a Fidesz hülyét csinál magából.
Hosszú hallgatás után jelentkezett a kormányközeli közvélemény-kutató.
A műsorvezető kiáll a szombati felvonulók mellett és drukkol, hogy békés legyen a rendezvény.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
A jelentős indulótőkével is megtámogatott alapítvány már dátumot sem mond, mikorra várható a régóta ígért beruházás.