Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Ellepték a NAV-osok annak az egykor hajléktalan párnak a kávézóját, akik korábban több száz millió forintot nyertek a Hatoslottón.
Andraschek Lászlóék vendéglátóhelyiségének több berendezését is lefoglalták a cég több mint egymilliós adótartozás miatt, a kávézóval együtt a szintén veszteséges büfét is bezárja a lottónyertes pár március végén – írta a Blikk.
A korábban hajléktalanként élő pár, illetve a férj, Andraschek László 2013-ban nyert 636 millió forintot a Skandináv lottón.
Andraschek Lászlóné Anikó a lapnak azt mondta, hogy a nyereményből nyitott kávzó havi 600 ezres veszteséget termelt, egyre csak ölte bele a pénzt, a dolgozóit kifizette, de a havi 350 ezres járulékot már nem tudta. A megtakarított pénzüket elcsalták tőlük, így az adósság egyre csak halmozódott.
Bár a nő eddigi próbálkozásai dugába dőltek, azt mondta, nemsokára mégis új vállalkozást indít: bioszoláriumokat nyit. A kávézó kudarcát egy olaszországi nyaraláson pihenik ki.
De a beszámoló szerint el kell adniuk az öt kiadott ingatlanuk egyikét, a kiadásból eddig nagyjából egymillió forintos bevételük volt havonta.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
A döntés értelmében az izraeli hadsereg felkészül Gázaváros megszállására és a Hamász lefegyverzésére.
Németh Balázs szóvivő új műsora első hetén nagyon magas nézettséget ért el, azonban úgy tűnik, csak azért, mert fizettek érte.