Megjárhatják a kocsmák, ha ezt tényleg meglépik az önkormányzatok

Új rendeletek készülnek a szórakozóhelyek nyitvatartásának szabályozására több budapesti kerületben.

  • hvg.hu hvg.hu
Megjárhatják a kocsmák, ha ezt tényleg meglépik az önkormányzatok

Budapest több belvárosi kerületében is új rendeletekkel szabályoznák a szórakozóhelyek nyitvatartását – értesült a Magyar Nemzet. A kerületi vezetőknek az az álláspontja, hogy szükséges a változtatás, mert a lakóknak joguk van a nyugodt pihenéshez, amit a vállalkozásoknak is tiszteletben kell tartaniuk.

A kerület a lapnak azt írta, hogy a lakosság éjszakai pihenése érdekében szükséges a nyitvatartás korlátok közé szorítása. A ferencvárosi tervezetet csütörtöki ülésén tárgyalja a képviselő-testület.

A VIII. kerület vezetése is hasonló rendeletet tervez, az első változat szerint 22 órakor kellett volna bezárniuk a szórakozóhelyeknek, ez azonban sok vállalkozásnak a véget jelentené, mivel nem tudnák kitermelni a működéshez szükséges bevételt.

Józsefváros önkormányzatától a Magyar Nemzet azt a választ kapta, hogy a cél egy életszerű szabályozást kialakítása, megtalálva az egyensúlyt, hiszen a lakókörnyezetet tiszteletben tartó helyi vállalkozások és vendéglátóegységek működése is fontos számukra.

A VI. kerületi sajtóosztályon egyértelműen állították, hogy nincs napirenden ez a kérdés.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.