Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A Napi.hu úgy tudja, Varga Zoltán milliárdos cége szerezte meg.
Varga Zoltán milliárdos befektető vette meg az Alexandra könyvesboltlánc Károly körúti ingatlanát – írja a Napi.hu.
Az ingatlan forgalmi értéke szakértők szerint 1-1,5 milliárd forint lehet. Az épület korábbi tulajdonosa a Matyi Dezső többségi befolyása alatt álló D+T Kft. volt, amely azonban többmilliárdos tartozást halmozott fel, ellene az elmúlt években többször kezdeményezett végrehajtást az OTP és az adóhivatal is.
A lap azt írja, a Károly körút 3. C. alatti ingatlant a Varga Zoltánhoz köthető Media Records Zrt. vette meg. Varga a résztulajdonában álló, követelésvásárlással foglalkozó Asset Credit Pénzügyi Zrt.-n keresztül szerezhette meg az ingatlant, amelyre az OTP Banknak keretbiztosítéki jelzálogjog volt bejegyezve. Az OTP banktitokra hivatkozva csak annyit közölt, hogy a pénzintézetnek jelenleg nincs követelése sem az ingatlan korábbi tulajdonosa, a D+T Vagyonhasznosító Kft.-vel, "sem más Matyi Dezsőhöz kapcsolódó céggel szemben".
A befektetésekkel foglalkozó Varga Zoltán a Central Médiacsoport Zrt. tulajdonosa is, a társaság az Alexandra bolthálózat összeomlását megelőzően kísérletet tett az üzletlánc átvételére, de nem tudott megállapodni az ingatlanok bérbeadóival. Varga vagyonát korábban 41 milliárd forintra becsülték.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Arra hivatkozott, hogy az új kormány szándéka a közmédia teljes átalakítása.