Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Vasárnap szállt fel utoljára az Air Berlin német fapados légitársaság gépe. Miközben jegyet váltók ezrei maradnak kártérítés nélkül, az utolsó járat hatalmas nyereséget hozott.
Működése utolsó óráiban nagyot dobott a nyáron becsődölt német fapados légitársaság, az Air Berlin. A München és Berlin között közlekedő utolsó járatra ugyanis már két hete elfogytak a jegyek, s volt olyan utas, aki hatszoros árat fizetett azért, hogy felférjen a búcsúútra.
Közben kiderült, hogy csak azok számíthatnak biztos kártérítésre, akik a csőd bejelentése után vásároltak jegyet valamelyik Air Berlin járatra, akik korábban tették ezt, jó eséllyel hoppon maradnak: felkerülnek a hitelezői listára, annak is a végére.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?