Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Újabb vallási rádió szólal meg hamarosan a fővárosban. Andy Vajna Rádió 1-je pedig Békéscsabán is hallgató lesz nemsokára.
Az egyetlen érvényes pályázatot benyújtó indulót, a Fontana Rádió Kft.-t hirdette ki a budapesti 101,6 MHz-es közösségi rádiós frekvencia hasznosítására kiírt pályázat nyertesnek a médiatanács – közölték csütörtökön.
A győztesnek a szerződéskötéstől számított 120 napon belül köteles megindítania a Sola Rádió néven tervezett médiaszolgáltatását.
A rádió koncepciója, hogy a reformáció 500. évfordulóján indulva a keresztény hit és értékrend alapjain minél szélesebb közszolgálati műsortartalmat közvetítsen minél több hallgatóhoz, alternatívát nyújtva a médiapiacon jelenleg szereplő liturgikus jellegű vallási adások mellett – közölték.
Közölték azt is: a Csaba Rádió Kft. és a Radio Plus Kft. közös kérelmére engedélyezte a testület, hogy a két vállalkozás hálózatba kapcsolódjon a Csaba Rádió 4 óra saját műsoridejének megtartása mellett. Ezt azt jelenti, hogy az Andy Vajna tulajdonában lévő Rádió 1 Békéscsabán is megszólalt. Úgy tudjuk: a Csaba Rádió műsorvezetői már elköszöntek, a rádió Facebook-oldalán is Rádió 1-logóra váltottak.
A tanács hozzájárult, hogy a szegedi 87,9 MHz rádiós frekvencián működő Európa Rádió november 6-tól megszüntesse hálózatba kapcsolódását a debreceni 94,4 MHz-en szóló Európa Rádióval, és közösségi helyett kereskedelmi jelleggel folytassa működését.
A közlemény szerint 1,5 millió forintos bírságot kapott a Digital Media and Communications Zrt., amelynek három adója, a Story5, a Galaxy és a 4-es csatorna esetében, összesített műsoridejének átlagában több ponton sem tartotta be tavaly a magyar és európai művek arányaira előírt kötelezettségeit.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.