Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Idén a tisztítószerek a Black Friday sláger-termékei, de rendhagyó vásárlások is akadnak.
Délután kettőig több mint 167 ezer fekete pénteki rendelést fogadott eMAG. Közleményükben sorolják: eddig egy darab autót, hat darab félsertést, és 207 éjszakányi belföldi utazást foglaltak le, kora délután pedig befutott egy közel 8,6 millió forintos rendelés is.
A Black Friday első hét órájának teljes forgalma több mint 4,3 milliárd forint az online kereskedőnél.
A legtöbb érdeklődő az első órában kereste fel a webáruházat, ekkor csaknem 200 ezren böngészték egyszerre az oldalt.
Idén a háztartási eszközök és tisztítószerek a Black Friday legkeresettebb termékei, ezekből több tízezer darab fogyott kora délutánig. Míg reggel a mobiltelefonok, tabletek számítottak a második legnépszerűbb kategóriának, délutánra a baba-mama termékek beelőzték. A laptopok és számtástechnikai termékek továbbra is a negyedik legnépszerűbbek, az ötödik helyre viszont előrejöttek a szépségápolási cikkek.
Az eMAG legnagyobb összegű rendelése Budapestről érkezett, és közel 8,6 millió forintot tesz ki. Egy tatai vásárló pedig 1,7 millió forintot költött a webshopnál. A harmadik ismét budapesti, ő 1,1 millióért vásárolt.
Az eMAG Közép-Kelet Európa egyik legnagyobb online kereskedője. Tavaly márciusában jelentette be, hogy összeolvad a magyarországi e-kereskedelem másik meghatározó szereplőjével, az Extreme Digitallal. Az így létrejött vállalat 600 embert foglalkoztat, nettó árbevétele évi 80 milliárd forint.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.