A Mol Tiborcz Istvánnal és a MÁV-val fejleszti a hidrogénközlekedést

Cél a zöld átmenet felgyorsítása.

  • hvg.hu
A Mol Tiborcz Istvánnal és a MÁV-val fejleszti a hidrogénközlekedést

A MOL Nyrt., a Volánbusz Zrt., a MÁV Zrt. és a Waberer’s Nyrt. stratégiai együttműködési megállapodást köt a hidrogén közlekedési és logisztikai felhasználása érdekében – írja közleményében az olajmulti. Az aláírásra a január 19-ei Hydrogen Open 2024 konferencián kerítenek sort.

A közlemény szerint a Mol stratégiai célja, hogy felgyorsítsa a zöld energiaátmenetet a kelet-közép-európai régióban, és alternatív energiaforrásokkal tegye fenntarthatóbbá mind az ipari szereplők, mind a mobilitási szektor működését.

A Waberer’s már évek óta a Mol stratégiai partnere a szállítmányozásban és az üzemanyag-értékesítésben. Az olajmulti 2023 végén szerzett 15 százalékos részesedést a szállítmányozási cégben, megvásárolta Jellinek Dániel Indotek-csoportjának részesedését.

A Waberer’s-ben 2023 tavasza óta Tiborcz Istvánnak van (közvetlen és áttételes tulajdoni részesedéseken keresztül) irányító tulajdonosi többsége.

 

Lezárult az üzlet, amellyel Tiborcz Istváné lett a Waberer's több mint fele

Orbán Viktor veje kivásárolta a névadó alapítót a cégéből.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.

Ez a nagy különbség Putyin és Trump gondolkodása között

Ukrajna ügyében a következő csata Trump fejében játszódik le, ám ha Amerika enged az oroszoknak, az a legbiztosabb út a következő háborúhoz. Egy német elemzés szerint Kijev számára veszedelmes lenne egy közös csúcstalálkozó is Trumppal és Putyinnal, főleg, ha Budapesten tárgyalnának. Nemzetközi lapszemle.