Gyors, biztonságos és olcsó fizetési mód – ez a qvik
Van a kártyás fizetés elfogadásánál jóval olcsóbb megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A GVH nem látta akadályát, hogy az irányítási jog Jellinek cégéhez kerüljön.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) jóváhagyta az Auchan hazai leányvállalata, az Auchan Hungary Kft. felvásárlását – derült ki a GVH közleményéből.
Eszerint a Biery Investments Zrt. lesz az új tulajdonos: ez az Indotek Group tulajdonában van, ami pedig az egyik legvagyonosabb magyar, Jellinek Dániel cége. A Biery a kiskereskedelmi lánc mellett az Auchan ingatlanhasznosító cégeit, a Ceetrus Hungary Kft.-t és az NHOOD Services Hungary Kft.-t, valamint a cég benzinkutait üzemeltető MH Auchan Benzinkutak Kft.-t is felvásárolta.
Azt a felek már tavaly bejelentették, hogy Jellinek 47 százalékos tulajdonrészt vásárol az Auchanban, később azonban az is kiderült, hogy a kisebbségi tulajdonrész ellenére az egyedüli irányítási jog is a magyar milliárdoshoz kerül. Ezt hagyta most jóvá a GVH.
Jellineknek ezzel több év után sikerült végre felvásárolnia az Auchant. Korábban arról beszélt, hogy a kiskereskedelmi láncok sorában az Auchant a harmadik helyre zárkóztatná fel, közvetlenül az Aldi és a Lidl mögé.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál jóval olcsóbb megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A papírmentes nyugtaadás mellett egyszerűbb használatot és költségcsökkentést hoz az átállás.
Barthel-Rúzsa Zsolt vállalkozása, a Századvég International Zrt. 2022-ben még 162 milliós profitot termelt, ez tavaly szűk 12 millióra zsugorodott. Igaz, a köztes, 2023-as év még rosszabb volt.
Vasárnap hajnalban megvolt az eszkaláció, két nappal később a kapituláció is – nem így képzelnénk két atomhatalom háborúját. Irán megrogyott, de ennek a háborúnak valójában aligha van vége.
Kreitler-Sas Máté azt mondta, hogy nem fizet az énekesnek és szürreálisnak tartja, hogy az a Delhusa Gjon akarja beperelni, aki notóriusan megsértette a közlekedési szabályokat Újbudán.
Iránnak az lehet a fő tanulság a most véget érő háborúról, hogy atomfegyver nélkül nem tudja megvédeni magát.
Látványosan távol tartotta magát a közel-keleti konfliktus értékelésétől Orbán Viktor. A kormányfőnek csak hazai használatra van mondása a fejleményekről.
Alapesetben a harcsa félénk állat, azonban ha a fészkét védi vagy fenyegetve érzi magát, támadásba lendül.
Megerősítették, hogy készek a kutatóhálózatról leválasztandó négy központ átvételére.
Elemzésünk a Tisza és a Fidesz első szakpolitikai vitájáról.