Bankot robbantott a jóvanezígyes Nagy Ádám: 90 millió kerülhet hozzá

Meghaladta a 433 millió forintot a Jólvanezígy és a Fókuszcsoport csatornáit működtető Rawfilter Media Kft. árbevétele.

  • HVG

Nagy Ádám érdekeltsége, a Jólvanezígy és a Fókuszcsoport csatornáit működtető Rawfilter Media Kft. tavaly 433,1 millió forintos árbevételt és 83,2 millió forintos nyereséget ért el. A társaság tulajdonosai májusban 100 millió forint osztalék kifizetéséről döntöttek.

Nagy Ádám elsősorban a YouTube-ról ismert, a Rawfilterhez köthető a Jólvanezígy és a Fókuszcsoport csatorna is. Az elmúlt hónapokban az RTL-en futó Heti Hetes új verziójának műsorvezetőjeként is feltűnt.

https://hvg.hu/kultura/20260412_ilyen-lett-az-uj-heti-hetes

A Rawfilter Media Kft. 2025-ben 433,1 millió forint nettó árbevételt ért el, ez 2024-ben még csak 284,5 millió forint volt. Az adózott eredmény 83,2 millió forintra nőtt a 2024-es 70,8 millió forintról. A kiegészítő melléklet szerint a bevétel szinte teljes egészében belföldi termék- és szolgáltatásértékesítésből származott. Emellett 8,4 millió forint egyéb bevételt számoltak el, amelyből 6,2 millió forint fejlesztési célra kapott támogatás volt.

A növekvő bevétellel együtt a költségek is emelkedtek: az anyagjellegű ráfordítások összege 277,6 millió forint volt, míg egy évvel korábban 161,4 millió forintot tett ki. Személyi jellegű ráfordításokra 34,8 millió forintot költöttek. A társaság átlagosan 3,39 főt foglalkoztatott tavaly, a bérköltség 29,1 millió forint volt, amely után további 4 millió forint járulékot fizettek.

A cég saját tőkéje egy év alatt 90,8 millió forintról 174,1 millió forintra emelkedett, mérlegfőösszege pedig 234 millió forint volt. Az év végén 114,3 millió forint pénzeszközzel rendelkezett a cég.

A beszámoló szerint 2025 végén még Nagy Ádám volt a Rawfilter Media Kft. egyedüli tulajdonosa. Idén februárban azonban tulajdonrészének 90 százalékát az általa alapított Zemibel Csoport Kft.-be helyezte át, míg a fennmaradó 10 százalék Andó Bíborkához került. A jelenlegi tulajdonosi szerkezet alapján tehát az osztalékból 90 millió forint a Zemibel Csoport Kft.-hez, 10 millió forint pedig Andó Bíborkához kerülhet.

Nagy Ádám neve az elmúlt években a politikai tartalmakat gyártó YouTube-csatornák révén vált országosan ismertté. A Fókuszcsoport tavaly októberben például Magyar Péterrel beszélgetett, a felvétel két nap alatt 670 ezer megtekintést ért el. Néhány héttel később a Reuters Nagy Ádámot is megszólaltatva mutatta be a magyar médiapiac átalakulását. A hírügynökségnek arról beszélt, hogy bevételeik jelentős része a YouTube-videókból és a nézői támogatásokból származik, miközben a politikai tartalmak miatt a hirdetők kevésbé jelennek meg a csatornáikon. „A jövedelmem a nézettség határozza meg, így igazán nem kell azon rágódni, hogy miről merjek vagy ne merjek beszélni” – fogalmazott.

Nagy Ádám a HVG üzleti podcastjának, a Mérlegen-nek is a vendége volt:

https://www.youtube.com/watch?v=QB7ZYHs-DoY&t=1s

Nyitókép: HVG / Lakos Gábor

Hozzászólások