A távközlési adó bevezetése negatív hatással lehet a Magyar Telekom osztalékfizetési képességére is, hiszen a szektorális válságadóval szemben sokkal nagyobb hatással lesz fogyasztói bázisának gerincét adó alacsonyabb keresetű előfizetők telefonálási szokásaira. Az NGM által szerdán bejelentett, júliustól bevezetésre kerülő, a lakossági előfizetéseket legfeljebb havi 700-os, a céges előfizetéseket legfeljebb 2500 forintos, percenként fizetendő többletadóval terhelő rendelkezés Christopher Mattheisen, az MTelekom elnök-vezérigazgatója szerint egyelőre meghatározhatatlan mértékben, de mindenképp károsan érinti a távközlési társaság osztalékfizető képességét.
A várakozásoknál kedvezőbb, 13 milliárd forintos nettó nyereségről szóló gyorsjelentését csütörtökön közlő Magyar Telekom profitját az idei első negyedévben is elsősorban az adóköltségek rontották le. A Bloombergnek nyilatkozó szakértők várakozásai szerint az év második felében életbe lépő mobiladóval elveszik a lehetőség, hogy a 2010-es, és 2011-es évre is részvényenként bruttó 50 forintos osztalékot fizető MTelekom ismét megközelítse korábbi magasabb osztalékfizetési képességét. A cég 2009-ben még részvényenként 74 forintos osztalékot adott tulajdonosainak, és a szakértők a kormány válságadók kivezetéséről szóló korábbi elkötelezettsége alapján azt remélték, hogy már 2013-ban is 65 forintra növelheti osztalékszelvényét.
Az Equilor szerint a szerdán bejelentett távközlési adó türkében sokkal reálisabbnak tűnik, hogy az MTelekom továbbra is bruttó 50 forintos osztalékot fizet majd. A Buda-Cash az új adó miatt továbbra is csak tartásra ajánlja a távközlési papírt, annak ellenére, hogy a társaság első negyedéves eredménye a várakozásoknál kedvezőbb képet mutat.
Mattheisen szerint a távközlési adó nem eu-konform, az Európai Bizottság pedig már jelezte, hogy a korábbi magyar távközlési adókkal kapcsolatban felmerült problémák miatt a mostani rendelkezés bevezetését szorosan figyelik majd. A Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója szerint az sem biztos, hogy időben be tudják vezetni a telefonadót, hiszen a szolgáltatóknak át kell állítaniuk számítógépes rendszereiket, márpedig ez időbe kerül, ráadásul az sem biztos, hogy képesek lesznek beszedni