Jövőre a téli olimpiát a kanadai Vancouverben rendezik meg február 12. és 28. között, ezért döntött úgy a filmakadémia, hogy egy későbbi időpontra csúsztatja a rendezvényt. Az Amerikai Filmakadémia (AMPAS) 82. díjátadó gálaestjét március 7-én vasárnap este sugározza élőben az ABC tévécsatorna a hollywoodi Kodak Színházból - jelentette be Leslie Unger, a testület szóvivője.
A jelölőlapokat december 28-án juttatják el a filmakadémia tagjainak, akiknek január 23-ig kell visszaküldeniük szavazataikat. Az Oscar-jelöltek névsorát február 2-án hozzák nyilvánosságra. "A jelölőprocedúra szempontjából ez még egy hetet ad a tagoknak arra, hogy filmeket nézzenek" - magyarázta a késleltetett díjkiosztás előnyét Unger.
Bár 2004 előtt megszokott volt a március végi díjkiosztás, az utóbbi években rendszerint februárban került rá sor, idén február 22-én tartották a gálát.
Az olimpiai miatt csúszik az Oscar-átadás
Március elején osztják ki jövőre az Oscar-díjakat, hogy a ceremónia ne essen egybe a februári téli olimpiával.
Kell egy sztori, hogy összeálljon az emberek fejében: Mizsei Jani csak egy van a városban
Magyar Péter Bohár Dánielnek: A családom pihenését és az utazásunkat magam fizettem
A Tisza-kormány vak miniszterét becsmérelte Ábrahám Róbert, Magyar Péter válaszolt
Karafiáth Orsolya: Nincs más levegő. Mindig egymás elől szívjuk el
Kirill pátriárka ismét megúszhatja az EU-s szankciókat
Ezúttal Bulgária kérésére úszhatja meg.
Az amerikaiak újra támadták Iránt, miután Teherán tüzet nyitott a Hormuzi-szorosban haladó hajókra
Rengeteg halottat követelt egy kocsmatűz Bangkokban
Felnyomták az Unicum legendája miatt a Zwackot, még a GVH is vizsgálódott
„Amikor meghallottam a hangját, rögtön éreztem, hogy ebben több van” – a Bon-Bon énekesére emlékezünk
„A baj az, hogy nem nekünk, kispénzűeknek épült. Itt havi 1200 forint a szoba, a régi kabinoknál 6 hónap került 200 forintba”
Egykor akár százezer ember is kint volt a Római-parton.