A helyi idő szerint délelőtt 10 órakor (közép-európai idő szerint 19 órakor) kezdődő búcsúztatás élő közvetítésének jogait a Jackson família ingyenesen kínálta fel a televíziós csatornáknak. A ceremóniát az interneten is végigkísérhetik az érdeklődők.
Los Angelesbe már vasárnap este összegyűltek a világ minden szegletéből érkező rajongók, virágzik a szuvenír üzlet. A pop királyának visszatérését szervező AEG csoport tulajdonában lévő, a búcsúztatás helyszínéül szolgáló Staples Center előtt sorokban álltak az emberek, hogy egy óriásplakátra felírhassák Jacksonnak szóló üzeneteiket.
A ceremóniára, illetve a közeli Nokia Theaterbe, ahol élőben közvetítik kivetítőn az eseményt, 17 500 belépőt sorsoltak ki. A Staples Centerbe szóló jegyek némelyikét már az interneten kínálják árverésre, az ár akár a 100 ezer dollárt is elérheti.
Nagy-Britanniában a légitársaságok valóságos rohamról számoltak be az Egyesült Államokba induló járatok esetében. A Virgin társaság szerint a napokban az USA nyugati partjára érkező járatok mindegyike tele van. "A Los Angeles-i, San Franciscó-i és Las Vegas-i gépek zsúfolva vannak Michael Jackson-rajongókkal" - nyilatkozta a cég egyik szóvivője. A British Airways szintén "jelentős tömegekről" számolt be. A sajtó szerint Nagy-Britanniából várható a legtöbb külföldi a keddi eseményre.
Eddig mindössze maroknyi olyan tévés eseményt tartanak számon, amelyek egy pillanatra visszatartották a világ lélegzetét. Sokan ezek közé sorolják John F. Kennedy meggyilkolását 1963-ban, az első Holdra szállást 1969-ben, valamint Diana hercegnő temetését 1997-ben. Utóbbi nézettségét a BBC 2,5 milliárdosra becsülte. II. János Pál pápa négy évvel ezelőtti temetését szintén több milliárd tévénéző kísérte figyelemmel.
Rekord tévés nézettségű lehet a Michael Jackson-temetés
Minden idők egyik legnézettebb televíziós közvetítése lehet Michael Jackson keddi búcsúztatása, a ceremónia szervezői több száz millió nézővel számolnak. Közben a világ minden tájáról özönlenek a rajongók Los Angelesbe, a kisorsolt jegyeket már internetes árverésen kínálják.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Érvénytelen népszavazásra hivatkozik Orbán Viktor, amikor a Pride elutasítottságáról beszél
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Az aszállyal a kormány se tud mit kezdeni: jelentősen drágult a HVG bevásárlókosara júniusban
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Annyira alacsony a Duna vízállása, hogy figyelmeztetést adott ki a rendőrség
Alkotmánybírósághoz fordul az Országos Bírói Tanács az igazságügyi törvények miatt
Tizenhárom év börtönre ítéltek Oroszországban egy volt védelmi miniszterhelyettest
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Szeretettel Brüsszelből: több mint egy éve kormány nélkül Európa fővárosa
Szertefoszlik Orbán legyőzhetetlenségének mítosza
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
Timothy Garton Ash: Milosevics sorsa várhat jövőre Orbánra
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
Várkonyi Andrea: A fanyalgóknak és a kötekedőknek azt kellene látniuk, hogy mi legalább segítünk
„Ne hagyja magát!” – Orbán Viktor támogatásáról biztosította a Csík Zenekar énekesnőjét
A Quimby azt kéri a Pride után, hogy minden szervező szóljon nekik, mielőtt rendezvényeken használnák a zenéiket
Megöltek egy nőt Bácsalmáson
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.