A Star Trek-sorozat és a Bourne-franchise sikeres feltámasztásán annyira felbuzdult a Universal stúdió, hogy újabb Tom Clancy-regények kerülnek vászonra, Jack Ryan CIA-elemzővel a középpontban. A már készülő első résznek mindjárt Jack Ryan lett a címe, és a Star Trekkel befutott Chris Pine a főszereplő.
Újra feltámad a Múmia is, aki már nem volt valami ijesztő a legutóbbi részben. Már csak emiatt is a rebootolt egyiptomi tetem sokkal horrorisztikusabb lesz, mint eddig: az új franchise első darabját Len Wiseman rendezi. Mivel a mester arról híres, hogy a felesége, Kate Beckinsale szokott lenni a filmjei női főszereplője, alighanem már most megtippelhetjük, ki lesz a hősnő, aki szembeszáll az ókori veszedelemmel.

Tom Cruise Van Helsinget is akarja
AP
Ugyancsak sötétebb tónust kap az új Van Helsing is, amelynek rendezője még nem ismert, az viszont igen, hogy Tom Cruise erősen érdeklődik a főszerep iránt.
A szupersztár egy vadonatúj franchise iránt is elkötelezett: a hallatlanul népszerű brit krimiszerző, Lee Child regényeiből is sorozat készül, első darabja, a Jack Reacher már elkészült Cruise főszereplésével, és a stúdió nagyon elégedett vele.