Kék és zöld foltokkal, megviselt álllapotban lépett színpadra a Ganxsta Zolee és a Kartel az idei EFOTT-on. A láthatóan sokkos állapotban lévő zenészeket egy marcona, szamurájkardos figura kísérte fel a színpadra aki végig velük maradt.
hvg.hu
Az ijesztő jelenet természetesen csak fikció, a fennállásának 20. évfordulójára készülő Kartel legújabb klipjében látható, ami szeptember végén debütált Zolee-ék hivatalos Facebook-oldalán. A Még című dal az idén decemberben moziba kerülő Argo 2 című akcióvígjáték egyik betéddalaként született meg a Kartel zenei műhelyében, Pierrot stúdiójában.
A szerzeményen a hazai kortárs underrground rap két népszerű alakja, Siska Finuccsi, és Funktasztikus is közreműködik. A felvétel klipváltozatát már Somogyvári Dániel remixelte a filmre, de az ehhez tartozó kisfilm sem úszhatta meg, hogy az Árpa Attila rendezte trashmozi két zűrös karaktere, Psycho (Bicskey Lukács) és Tyson (Kiss József) ne bukkanjon fel benne.
A történet szerint a két megkötözött, összevert rappert „szállítják le” a Miskolctapolcán megrendezett zenei fesztivál színpadára, ahol már türelmetlenül várja őket a zenekar és a közönség is.
Döglégy és az Argo bűnözői
Az ország Döglegye így emlékszik vissza a forgatásra: „ A klipet az idei EFOTT-on forgattuk Miskolctapolcán. Az Argo rendezőjétől, Árpa Attilától kölcsönkaptuk ezt a két remek színészt, akik olyan komolyan hozták a kőkemény gengszter karaktereket, hogy voltak kemény percek, amikor mi magunk sem tudtuk, hogy most valóban bedurvultak, vagy csak színészkednek, hatalmas forma mindkettő. A kliphez tartozó dal eredetijét négy másik trackkel még idén megjelentetjük egy EP formájában az 1G Recordsnál, akikel idén nyáron kezdtük el a közös munkát. A lemez jelenleg az »Egyenesen a gettóba« munkacímen fut” – vázolta Zolee, aki a Kartel másik alapító tagjával, Big Daddy Lacával már gőzerővel készül a jövő évre, ami a zenekar életében mérföldkőnek számít majd.
„2015-ben lesz húsz éve, hogy elindítottuk a Kartelt. Az újraszervezett Fényes Ösvénnyel egész éves turnéra készülünk, de emellett egy különleges tribute album is érkezik az 1G Records kiadásában, 20 év címmel, amin a zenészbarátaink lepnek meg minket egy-egy Kartel-dal átdolgozásával. A korongon szereplők kiléte egyelőre titok, de annyit elmondhatok, hogy igen válogatott társaságot fújt össze a szél” – vázolta a Kartel terveit Döglégy Zolee.
Klubkoncertek és nyugati kalandozások
A csapat a vérfrissítésen átesett kísérőzenekarával a Fényes Ösvénnyel koncertezik folyamatosan, október 2-án a fővárosi GMK-ban, 3-án Sopronban, 11-én Tatabányán lesznek láthatók Zolee-ék, de 17-én a Münchenben 18-án pedig Zürichben is hallhatóak lesznek a közismert Kartel-slágerek.
A munkaerőpiac komolyabb megrázkódtatás nélkül nem képes nélkülözni több százezer munkavállalót, a költségvetést pedig százmilliárd forintokkal terhelné, ha a férfiak is nyugdíjba mehetnének korhatár előtt, 40 év jogviszonnyal, ahogy azt Magyar Péter tervezi. Ma is sok nő és férfi dolgozik nyugdíj mellett, 65 éves kora fölött, jóval többen, mint 2010-ben.