„Úgy volt, hogy ma is megyek Munkácsra, de a történtek után: dehogyis megyek"
Ezek után bármi megtörténhet, nem tudom, mi van a nagy hóhér fejében – vélekedett egyik munkácsi forrásunk.
Kiderült, milyen filmeket, sorozatokat, könyveket és zenéket töltöttek le legtöbben a Google Play-ről az idén - a listák élén főleg a fiatalabb korosztályokat megcélzó alkotások végeztek.
Közzétette a Google, hogy melyik alkotások voltak idén a legnépszerűbbek a cég online boltjában, a Google Playen - írja a Radio Times. A legtöbbször letöltött film a 2013-as Disney-animáció, a Jégvarázs volt, amelynek filmzenéje egyben az albumletöltési listán is megszerezte az első helyet. A régebben megjelent alkotások közül szintén egy animációs filmet töltöttek le a legtöbb alkalommal, méghozzá az 1995-ös Toy Storyt.
A legnépszerűbb tévésorozat az AMC csatornán futó zombi-show, a The Walking Dead lett, míg Robin Williams volt az a színész, akinek a nevét a legtöbbször ütötték be a Google keresőjébe idén.
Zenei téren kihirdették az év dala (Katy Perry - Dark Horse) mellett a nyár dalát is, ami Iggy Azeala és Charli XCX közös szerzeménye, a Fancy lett. A legjobban felkapott műfajnak pedig a soundtrack zsánerét választották, mivel a Jégvarázs mellett olyan filmzenéket töltöttek még le tömegesen az emberek, mint A galaxis őrzői, A Lego-kaland, a Gru 2 és A nagy Gatsby című filmekhez tartozó albumok.
A könyvletöltési lista első öt helyén három ifjúsági regény (Csillagainkban a hiba, A beavatott, A Lázadó) mellett megtaláljuk A szürke ötven árnyalatát és a 12 év rabszolgaságot - érdekesség, hogy az ötből három már megjelent filmadaptációban is, de A Lázadó és A szürke ötven árnyalata is érkezik a mozikba 2015-ben.
Ezek után bármi megtörténhet, nem tudom, mi van a nagy hóhér fejében – vélekedett egyik munkácsi forrásunk.
Szerdán tűnt el egy kéthetes kisfiú Nagydorogon. A rendőrség már csak a gyerek holttestét találta meg.
A londoni nagykövetségen elsőbeosztotti státuszba került Németh Norbert – ez a pozíció elvileg a diplomáciai szakma egyik csúcsa.
Az USA támogatja az ukrán uniós csatlakozást és ezt a Fehér Ház jelezni fogja Budapestnek is – jelentette ki az ukrán elnök.
Az új vezetéssel működő színházban harmincan mondtak fel a kormány által áterőltetett kinevezés miatt.