Sportoló hírességek haltak meg egy francia túlélőshow forgatása közben

Összeütközött két helikopter hétfőn Argentínában a TF1 francia kereskedelmi tévé túlélőshow-jának forgatása közben, a balesetben tíz ember vesztette életét, köztük nyolc francia.

  • MTI MTI
Sportoló hírességek haltak meg egy francia túlélőshow forgatása közben

A produkció által bérelt két gép a levegőben összeütközhetett, a szerencsétlenséget senki sem élte túl – mondta el újságíróknak az északnyugati La Rioja tartomány biztonsági főnöke, Cesar Angulo. Az El Independiente című argentin napilap tudomása szerint életét vesztette a két helyi pilóta is.

A Dropped című tévéprodukció által közzétett lista szerint az áldozatok között van három sportoló híresség, Florence Arthaud női vitorlázó, Camille Muffat úszónő és Alexis Vastine ökölvívó is.

A harmadik éve tartó sorozat sportoló szereplőinek szélsőséges természeti körülmények között kellett versenyfeladatokat teljesíteniük. Az idei évad felvételeit február végén kezdték forgatni az amerikai kontinens legdélebbi részén, Patagóniában. A mintegy 80 fős stáb hétfőn Argentína északnyugati részén, a hegyvidéki Villa Castelli térségébe tartott, hogy felvegye a következő részt, amikor a tragédia bekövetkezett.

A helikoptereket La Rioja, illetve a szomszédos Santiago del Estero tartományok kormányzatától bérelte a túlélőshow-t forgató francia cég, amely turisztikai szolgáltatásokat is nyújt. A Buenos Airestől mintegy 1100 kilométerre északnyugatra, Quebrada del Yeso város közelében történt szerencsétlenség oka egyelőre nem ismeretes. Sajtójelentések szerint az időjárási körülmények jók voltak.

Kőszeg Ferenc a HVG-nek: „Úgy éreztem, hogy ha botra támaszkodva és hajlott háttal is, de ott a helyem a menetben”

Kőszeg Ferenc a HVG-nek: „Úgy éreztem, hogy ha botra támaszkodva és hajlott háttal is, de ott a helyem a menetben”

Nem elsőprideozó, szinte minden eddigi felvonuláson is ott volt Kőszeg Ferenc, ám a legendás ellenzéki a HVG-nek azt mondta, most „több százezren voltunk, akik azt üzentük a NER-nek, hogy a társadalomnak elege van az uszításból, a fenyegetésből, a hatalmi arroganciából”. Kőszeg Ferencet a jövő évi választásokról és a Fidesz trükkjeiről is kérdeztük.