Fordulat az izraeli–iráni háborúban: Moszkva kétszeresen is elszámította magát
Oroszország sorra veszíti el szövetségeseit: Szíriából egyre inkább kiszorulnak, s az Irán elleni izraeli–amerikai fellépés is kényelmetlen helyzetbe hozza Moszkvát.
39 év után a 2016-os Rogue One című film lesz az első olyan Star Wars-mozi, aminek nem John Williams szerzi majd a zenéjét – a helyére viszont méltó utódot találtak, az idei Oscar-díjas személyében.
Mint ahogy azt a Disney nemrég bejelentette, idén nyáron kezdődik a Rogue One című film forgatása, ami a hetedik és a nyolcadik Star Wars-epizód közti évben, 2016-ban kerül majd a mozikba, és egy, a SW-univerzumban játszódó, de a trilógiáktól különálló történetet fog elmesélni.
Annyit már lehetett tudni a készítők névsoráról, hogy Gareth Edwards (Monsters, Godzilla) rendezi Chris Weitz (Egy fiúról) forgatókönyvéből és Felicity Jones (A mindenség elmélete) főszereplésével, a producerek közt pedig megtaláljuk a Star Wars-filmeket gyártó Lucasfilm nevű céget George Lucastól megöröklő Kathleen Kennedyt és A Karib-tenger kalózai vizuális effektjeiért Oscar-díjat kapó John Knoll is.
Friss hír, hogy ez lesz az első olyan Star Wars-film, aminek a zenéjét nem a minden idők második legtöbb Oscar-jelölését (49) begyűjtő, egyébként 5 szobrocskát már birtokló John Williams szerzi. A helyére a nem kevésbé Oscar-kompatibilis, nyolcszoros jelölt Alexandre Desplat-t szerződtették le, aki idén végre megkapta a díjat, A Grand Budapest Hotel zseniális filmzenéjéért.
Oroszország sorra veszíti el szövetségeseit: Szíriából egyre inkább kiszorulnak, s az Irán elleni izraeli–amerikai fellépés is kényelmetlen helyzetbe hozza Moszkvát.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Lopást kizáró rendszert nem lehet alkotni, de mi a helyzet a hazudozással? Vélemény.
Az önvédelem minden ország számára megengedett.
Az elnökkel egyszer az irodájában, egyszer pedig Lengyelországban próbáltak végezni.
A férfi ellen új idegenrendészeti eljárás indul.
Orbán korábban azt mondta, ez tüdőn lőné a gazdaságot.
Fizikai és mentális megterhelésre figyelmeztetnek.